Τετάρτη, 21 Οκτωβρίου 2009

Οι επιδόσεις της Ημερίδας Αγώνων Στίβου του ΑΚΟΛ


ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε, την Κυριακή 18 Οκτωβρίου 2009, η ημερίδα αγώνων στίβου που διοργάνωσε ο ΄Ομιλός μας. Η συμμετοχή των παιδιών ξεπέρασε τις προσδοκίες μας, έχοντας ως σύμμαχο και τον καλό καιρό. Η ημερίδα αυτή είχε ως στόχο, να δώσει στα παιδιά τη χαρά της συμμετοχής σε αγώνες κλασικού αθλητισμού.

Τα παιδιά χωρισμένα σε κατηγορίες, με βάση το έτος γέννησής τους μετείχαν στα παρακάτω δρομικά αγωνίσματα 50, 80, 600 και 1.000 μέτρα, καθώς και σε ρίψεις με σφαίρα και μπαλάκι. Με την ευκαιρία θέλουμε να ευχαριστήσουμε όλα τα παιδιά που έλαβαν μέρος στους αγώνες, καθώς και τους γονείς τους που τα συνόδευσαν στο Δημοτικό Στάδιο της Πόλης, όπου πραγματοποιήθηκε η ημερίδα.
Στον παρακάτω πίνακα φαίνονται τα ονόματα των παιδιών που διακρίθηκαν ανά αγώνισμα, καθώς και οι επιδόσεις τους.
Αγώνισμα 50 μ. Α’ κατηγορία κοριτσιών (έτος γέννησης 2000)
1η Θεοδώρου Φαίη, με χρόνο 8΄5΄΄
2η Τριανταφύλλου Κατερίνα, με χρόνο 8΄8΄΄
3η Βάγια Βασιλική, με χρόνο 9΄0΄΄

Αγώνισμα 50 μ Α’ κατηγορία αγοριών (έτος γέννησης 2000)
1ος Μπούρας Λουκάς, με χρόνο 8΄3΄΄
1ος Τουρκοχωρίτης Ηλίας, με χρόνο 8΄3΄΄
2ος Γρηγόριος Απόστολος, με χρόνο 8΄4΄΄
2ος Διαμαντής Ευάγγελος, με χρόνο 8΄4΄΄
3ος Κατσούλας Νίκος, με χρόνο 8΄5΄΄
3ος Πετσαλάκης Αριστογείτων, με χρόνο 8΄5΄΄

Αγώνισμα 50 μ. Β’ κατηγορία κοριτσιών (έτος γέννησης 1998 & 1999)
1η Παπαγεωργίου Αθηνά, με χρόνο 8΄5΄΄
2η Κολιούκου Νεφέλη, με χρόνο 8΄6΄΄
3η Λιάκου Γαρυφαλλιά, μεχρόνο 8΄8΄΄

Αγώνισμα 50 μ. Β’ κατηγορία αγοριών (έτος γέννησης1998 & 1999)
1ος Μάρκου Γιώργος, με χρόνο 7΄3΄΄
1ος Τσάβας Βασίλης, με χρόνο 7΄3΄΄
2ος Πετσαλάκης Βασίλης, με χρόνο 7΄5΄΄
3ος Νικολάου Σπύρος, με χρόνο 7΄6΄΄

Αγώνισμα 80 μ. Γ’ κατηγορία κοριτσιών (έτος γέννησης 1995~1997)
1η Παπακωνσταντίνου Αγγελική, με χρόνο 11΄48΄΄
2η Χότζα Νταϊάνα, με χρόνο 13΄56΄΄
3η Καλογερή Τόνια, με χρόνο 16΄06΄΄

Αγώνισμα 80 μ. Γ’ κατηγορία αγοριών (έτος γέννησης 1995~1997)
1ος Κότας Λουκάς, με χρόνο 10΄80΄΄
2ος Μπόκας Γιάννης, με χρόνο 11΄86΄΄
3ος Τριανταφύλλου Ματθαίος, με χρόνο 16΄43΄΄

Αγώνισμα 600 μ. Α’ κατηγορία κοριτσιών ( έτος γέννησης 2000)
1η Τσανίδου Μαγδαληνή, με χρόνο 2 28΄3΄΄
2η Παπαγεωργίου Ευθυμία, με χρόνο 3 04΄9΄΄

Αγώνισμα 600 μ. Α’ κατηγορία αγοριών (έτος γέννησης 2000)
1ος Ματσώτας Παρασκευάς, με χρόνο 2 27΄4΄΄
2ος Δαγιαλής Σίμος, με χρόνο 2 36΄4΄΄
3ος Τόλιας Λουκάς, με χρόνο 2 41΄6΄΄

Αγώνισμα 600 μ. Β’ κατηγορία κοριτσιών (έτος γέννησης 1998 & 1999)
1η Νταβανέλου ΄Αρτεμις, με χρόνο 2 37΄5΄΄
2η Μοσκέρα Σύλβια, με χρόνο 2 40΄0΄΄

Αγώνισμα 600 μ. Β’ κατηγορία αγοριών (έτος γέννησης 1998 & 1999)
1ος Πούλος Ιωάννης, με χρόνο 2 10΄3΄
2ος Νταβανέλος Νίκος, με χρόνο 2 10΄9΄΄
3ος Γκουβόπουλος Ευστάθιος, με χρόνο 2 11΄5΄΄

Αγώνισμα 1000 μ. Γ’ κατηγορία κοριτσιών (έτος γέννησης 1995~1997)
1η Ράπτη Μαρία-Χριστίνα, με χρόνο 5 06΄0΄΄

Αγώνισμα 1000 μ. Γ’ κατηγορία αγοριών (έτος γέννησης 1995~1997)
1ος Τσάβας Παναγιώτης, με χρόνο 3 43΄0΄΄
2ος Φούφουλας Φώτης, με χρόνο 3 44΄3΄΄

Αγώνισμα μπαλάκι Α’ κατηγορία κοριτσιών (έτος γέννησης 2000)
1η Γκρίνκερ ………., με επίδοση 16,20 μ.
2η Βλαχάκη Στέλλα, με επίδοση 8,70 μ.
Αγώνισμα μπαλάκι Α’ κατηγορία αγοριών (έτος γέννησης 2000)
1ος Μιχαλάκης Γιώργος, με επίδοση 28,10 μ.
2ος Καράτζαλης Χρήστος, με επίδοση 27,00 μ.
3ος Χότζα Αμπτούλ, με επίδοση 24,00 μ.

Αγώνισμα μπαλάκι Β’ κατηγορία κοριτσιών (έτος γέννησης 1998 & 1999)
1η Νταβανέλου Φωτεινή, με επίδοση 26,80 μ.
2η Κοβάνη Χαρίκλεια, με επίδοση 15,10 μ.
3η Γεωργιάδη Βαρβάρα, με επίδοση 9,05 μ.

Αγώνισμα μπαλάκι Β’ κατηγορία αγοριών (έτος γέννησης 1998 & 1999)
1ος Παγώνης Κώστας, με επίδοση 38,50 μ.
2ος Αρμπέν Μεφτάρι, με επίδοση35,80 μ.
3ος Λάμπρου Μάρκος, με επίδοση 32,50 μ.

Αγώνισμα σφαίρα 3 χλγρ. Γ’ κατηγορία κοριτσιών (έτος γέννησης 1995~1997)
1η Παπαδά Παναγιώτα, με επίδοση 6,80 μ.

Αγώνισμα σφαίρα 4 χλγρ Γ’ κατηγορία αγοριών (έτος γέννησης 1995~1997)
1ος Κιαζίμ Χότζα, με επίδοση 6,48 μ.
2ος Πόπας Αλέξανδρος, με επίδοση 5,46 μ.

Το Δ. Σ. του Α. Κ. Ο. Λιβαδειάς

Δεν υπάρχουν σχόλια: