Δευτέρα 26 Ιουλίου 2021

Χάλκινο μετάλλιο στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Badminton U17 κατέκτησε η αθλήτρια της ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΛΙΒΑΔΕΙΑΣ Ναταλία Λαμπρίδη

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε η αθλήτρια μας Λαμπίδη Ναταλία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Badminton U17 που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό Γυμναστήριο της Νέας Ιωνίας Βόλου αφού κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο διπλό με συμπαίκτρια την Αντωνιάδου Μάρα. Τα κορίτσια έμειναν εκτός τελικού αφού στον ημιτελικό και μετά από έναν συναρπαστικό αγώνα ηττήθηκαν 2-1 σετ (21-17, 22-24, 17-21) και έτσι κατέλαβαν την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο .

Επίσης στο διπλό αγοριών οι Μπαμπλέκος Αναστάσης- Κωνσταντίνος Περγαντίνας δεν κατάφεραν να περάσουν στα ημιτελικά και έμειναν στην 5η θέση.

Αγωνίστηκαν ακόμη Παπανικολάου Γιώργος και Περγαντινα Μαριάννα.

Προπονήτρια η Αγγελοπούλου Ειρήνη.

Ευχαριστούμε τον προπονητή της Μάρας Αντωνιάδου Κο Τσαρτσιδη Χρήστο του συλλόγου Φ.Ο Νίκης Πεύκης για την συνεργασία.